Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Vambeřickou cestou na Slavný

  • Náročnost trasy: lehká
  • Doporučené kolo: trekingové / MTB
  • Délka trasy: 7​ km, resp. 12 km
  • Převýšení: 232 m
  • Časová náročnost: 1​ hodina

Vambeřickou cestou na Slavný

Lehká projížďková trasa po zpevněných polních cestách a silničkách kolem spousty starých kamenných křížů, soch a dalších sakrálních památek.

Spojuje Polici nad Metují s obcí Slavný, částečně vede po historické poutní, tzv. Vambeřické cestě, kolem které jsou drobné sakrální památky.

Trasa:
Z Police nad Metují po silnici bíle značenou cyklotrasou č. 4151přes Velkou Ledhuji do Suchého Dolu a dále po zpevněné zemědělské komunikaci tzv. Vambeřickou cestou přes Barešův kříž na Slavný. Z obce Slavný možnost vyjet dál po modré cyklotrase č. 4001 na vyhlídkové místo k rozcestníku Nad Slavným. Zpět se můžeme vracet po žluté turistické cestě kolem Jansova kříže do Suchého Dolu, a odsud po zelené turistické cestě kolem kaple Panny Marie Lurdské do Police nad Metují.

Cestou uvidíte mariánský sloup na Masarykově náměstí v Polici nad Metují, Barešův kříž, Cihlářův kříž, sochu sv. Jana Nepomuckého ve Slavném, Jansův kříž, kamenný kříž v Suchém Dole, kapli Panny Marie Lurdské aj. Za prohlídku stojí také kamenný portál, sochy, kamenný kříž a Selendrův sloup před klášterním kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují.

 
Vyhledat místo


CZ