Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Vrchařská koruna Sudet

Vrchařské koruny jsou cykloturistické akce pro milovníky jízdních kol a přírody bez rozdílu věku, výkonnosti a pohlaví. Nejsou primárně soutěží, ale motivačním prvkem pro veřejnost, aby sportovala (jezdila na kole) v přírodě

Autorem myšlenky je Adam Hloch, který v roce 2013 spustil Vrchařskou korunu Valašska (www.vkv-bike.cz), na níž se postupem času nabalují sesterské projekty v dalších regionech České republiky a Slovenska. Pro Broumovsko a sousední regiony je to Vrchařská korun Sudet. 

Držitelem VKSu se stává každý biker, který v období od 15. března do 30. listopadu 2024 zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol. Pro účast není nutné se nikde registrovat a samotná účast je bezplatná. Mimo hlavní kategorii cyklistů se můžete zapojit ve vedlejší kategorii "Pěší", určenou pro chodce, běžce a koloběžkáře. 

Broumovsko reprezentují lokality jako Čertova skála, Zřícenina Laudonovy kaple, Třípanský kámen nebo Samoobslužný bar nedaleko rozhledny Čáp. Za dalšími vrcholy se vydáte do sousedního Kladského Pomezí, Podkrkonoší, do Českého ráje a také do Krkonoš. A kdyby vám to bylo málo, tak VK Sudet je součástí VK Česko-Slovenska a to už je opravdová výzva!

Kompletní seznam vrcholů včetně GPS souřadnic, pravidla, aplikaci s manuálem k nahrávání fotek a další informace naleznete přímo na webu VK Sudet. Tak neváhejte, posbírejte všechny vrcholy a kromě skvělým výletů a zážitků se navíc stanete držitelem Vrchařské koruny Sudet!

Vyhledat místo


CZ