Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Letní závodní sezona 2023 na Broumovsku - Redpoint

Red point znamená v češtině červený bod a je to symbol, který v horolezectví vyjadřuje styl výstupu bez odpočinku v postupových jistících bodech od země až na vrchol. Vymyslel ho německý lezec Kurt Albert a jedním z průkopníků tohoto lezeckého stylu u nás byl v osmdesátých letech Tomáš Čada, v současnosti majitel teplické sportovní prodejny Sportiv Redpoint, která má již více než třicetiletou tradici a zaměřuje se na horolezectví, cyklistiku a sporty v přírodě. Součástí prodejny je i servis a půjčovna horských kol.

Redpoint team je sportovní klub, který založila parta přátel v roce 1996 a jeho členové od té doby na Broumovsku uspořádali na 250 závodů na horských i silničních kolech, v triatlonu, v běhu na suchu i na lyžích.

Letní závodní sezóna na Broumovsku začne stejně jako každý rok v Teplicích nad Metují veřejným závodem horských kol Aprílová 8, jejíž 26. ročník se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023. O týden později (v neděli 30. dubna) bude Machov hostit Mistrovství České republiky v maratonu horských kol MTB Stolové hory. V květnu začne Středeční multisportovní pohár triatlonovým Memoriálem Míly Holcmana a cyklistickou Vrchařskou ligou.

Velkým svátkem cyklistiky bude po devítileté přestávce obnovený silniční cyklo maraton Sudety Tour, jehož 10. ročník bude mít start i cíl v neděli 21. května v Broumově. Začátek prázdnin 6. až 8. července patří již tradičně etapovému závodu horských kol MTB Trilogy, který je součástí českého poháru a má své centrum v Teplicích nad Metují. Srpnový seriál středečních závodů horských kol do vrchu s názvem Horokolo vršky odstartuje 2. srpna v Suchém Dole závodem na Hvězdu. Poslední srpnovou neděli pořádá Redpoint team v rámci teplického Horolezeckého filmového festivalu 30. ročník Běhu Teplickými skalami – La sportiva cross a dětský Bufo cross.

Největší závod horských kol v Královéhradeckém kraji a jeden z největších v celé České republice je MTB marathon Redpoint Rallye Sudety, jeho 29. ročník odstartuje v Teplicích nad Metují v sobotu 9. září. Jedná se o jeden z nejstarších, nejtěžších, nejdelších, nejtechničtějších, nejobávanějších, ale také nejpěknějších MTB maratonů u nás, kterého se každoročně účastní na tisíc startujících z celé republiky i zahraničí. Většina trati je v terénu trvale značena modrým trojúhelníkem ve žlutém čtverci, má 111 km a projet si ji můžete i po částech kdykoli během roku. Vede z Teplic nad Metují přes Bišík kolem Teplických a Adršpašských skal, Mieroszowskými a Broumovskými stěnami přes Bor, Ostaš a znovu Bišík zpět do Teplic nad Metují.

V září a říjnu proběhne na Broumovsku několik závodů Středečního poháru horských kol. Na tyto závody navazuje v neděli 7. října v Machově seriál KladSKIroll cup v závodech na kolečkových lyžích do vrchu, který pokračuje až do listopadu. V sobotu 14. října začne v Ruprechticích Během na Ruprechtický Špičák seriál středečních běhů do vrchu Běžecké vršky, který pokračuje až do konce listopadu. Tradiční samostatné běhy Broumovskými stěnami (2. 9.), Sluncekros (16. 9.), Borský kros (8. 10.), Okolo Ostaše (15. 10.) a Ádrkros (4. 11.) zakončí v neděli 12. listopadu v Teplicích nad Metují veřejný běh Teplická 10.

Většinu těchto akcí Redpoint team pořádá nebo se na nich nějakým způsobem podílí. Více se dozvíte v prodejně Sportiv Redpoint Teplice nad Metují nebo na www.redpointteam.cz.

Redpoint team

Vyhledat místo


CZ