Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024

Začátek prázdnin bude patřit už 13. ročníku Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 – závodu, ve kterém zažiješ Broumovsko na vlastní kůži a užiješ si pravý mountainbiking.

Kupkolo.cz MTB Trilogy je jedinečný a unikátní etapový závod nejen v Česku, ale i ve střední Evropě. Jedinej etapák v ČR (tzn. že víc dnů po sobě jdoucích jezdci startují do další etapy závodu) patří k těm nejtěžším závodům takového charakteru v Evropě. Navíc možná jako jediný na světě propojuje závod maratonců a enduristů, zdánlivě dva rozdílné bikové světy. Všechny účastníky ale donutí vystoupit z komfortní zóny a posunout svoje limity! Za touto akcí se do Teplic nad Metují sjíždí již tradičně závodníci z celé ČR, Slovenska, Polska, Německa a dalších evropských států, mnohdy nechybí i závodníci ze zámoří (loni na startu byl reprezentant Chile, který je přihlášený letos znovu a ve startovní listině už svítí i kanadská vlaječka). 

Závod, který je zasazený do jedinečné a téměř nedotčené přírody Broumovska přivádí závodníky každý den do jiného prostředí, každý den se musí účastníci popasovat s jiným povrchem, ale vždy potkají jen minimum asfaltových přejezdů, a naopak maximum přírodních trailů. A na konci každého nepříjemného stoupání jsou každému odměnou nádherné výhledy do kraje.

Při letošním 13. ročníku se po roční odmlce mohou závodníci těšit na 10km Prolog – takovou ochutnávačku toho, co je v následujících dnech bude čekat. Prolog provede závodníky zázemím Teplic nad Metují a ukáže jim surovost zdejší přírody. Následovat budou 3 tradiční etapy, jako první se pojede Best of Sudety, která vybírá to nejlepší ze zdejšího kultovního bike maratonu Rallye Sudety, jako druhá se pojede etapa Kleine Alpen, jejíž většina vede Polskem v okolí Gluszyce. Podle ředitele a stavitele tratí Vény Hornycha je Kleine Alpen nejtěžší, ale nejhezčí etapou. Závodníci se mohou cestou kochat nádhernými výhledy a také si užívat „koberce“ rozkvetlých náprstníků opravdu sytých barev. Poslední etapou budou Vraní hory, které zavedou bikery až na pomezí Krkonoš, na Královecký Špičák, odkud jsou nádherné výhledy na Krkonoše, vč. nejvyšší hory Sněžky. 

Závod odstartuje 3. července 2024 a jeho zázemí nebude jako vždy v parku (bude procházet revitalizací), ale v areálu Technických služeb v Teplicích nad Metují. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků proběhne 8. 7. 2024. „Pro závodníky budou opět připraveny plochy, na kterých budou moci parkovat, stanovat či kempovat. Samozřejmě mohou využívat ubytovacích zařízení v Teplicích nad Metují a jeho okolí“, za organizátorský tým vysvětluje Lenka Kráčmarová.

Délky tratí zůstávají již tradiční: A-Extreme, B-Moderate a C-Easy. Kategorie E-bike je v dnešní době samozřejmostí a stejně jako loni se do závodu hlásí jednokolkaři. 

A rozhodně organizátoři neopomenou připravit Kupkolo.cz MTB Trilogy – KIDS. Účast dětí rok od roku stoupá, a to jsou jen dobré zprávy. Kormě starších žáků, kteří už z dětských tras vyrostli a pojedou C-Easy maraton, všechny dětské kategorie (odrážedly počínaje) budou závodit v prostoru startu a cíle, tedy rodičům a fanouškům pěkně na očích. Závod není nijak těžký, aby jej nemohl absolvovat i kolemjedoucí malý biker. I dětské závody budou hodnoceny jako etapový závod, tedy budou vyhlášeny jak jednotlivé kategorie, tak i celkové pořadí po všech třech dnech. Loni nejlepší dětskou etapou byl biatlon, který se sice možná ze začátku některým rodičům nepozdával, ale dětské oči jen zářily nadšením!

Těšíme se jak na místní malé bikery, kteří přijdou závodit, ale také na diváky, kteří přijdou závodníky podpořit kamkoliv na trať anebo i dobrovolníky, kteří by nám chtěli s organizací tohoto mezinárodního závodu pomoci.

Novinky, aktuality a info k závodu najdete na webu www.mtbtrilogy.com, sledovat můžete Facebook závodu: www.facebook.com/mtbtrilogy či Instagram www.instagram.com/kupkolo.cz_mtb_trilogy 

V případě zájmu o brigádu, zájemci hlaste se na ucetni@mtbtrilogy.cz .

Těšíme se v červenci na viděnou v Teplicích nad Metují na kole! 
Team Kupkolo.cz MTB Trilogy 

Foto: Martin Dušek, Jan Steiner

Vyhledat místo


CZ