Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Kupkolo.cz MTB Trilogy 2023 je tu!

Už zítra 6. 7. 2023 vyrazí bikeři na první etapu jednoho z nejtěžších cyklistických závodů v Evropě, který už po dvanácté hostí region Broumovsko.

MTB Trilogy je opravdovou výzvou pro závodníky a atraktivní podívanou pro diváky. Centrem závodu jsou Teplice nad Metují, v jejichž parku se nachází starty a cíle jednotlivých etap i vlastní zázemí závodu.

Součástí každé etapy je několik rychlostních zkoušek, tzv. RZ (v mapě značené „S“ – Speed test), při kterých jedou závodníci na maximum i v tom nejdivočejším terénu Broumovské krajiny. Pokud chcete povzbudit borce přímo na trati, najdete podrobné informace k jednotlivým etapám na https://www.mtbtrilogy.com/etapy. Nejvíce příležitostí nabízí druhá etapa The Best of Sudety (7. 7.). Jak už sám název vypovídá, trasa ukáže závodníkům to nejlepší z kultovního závodu Rallye Sudety. Trať se zde na několika místech potká nebo kříží s turistickými trasami Broumovských stěn, závodníkům tedy můžete fandit z bezprostřední blízkosti. Velmi atraktivní bude také odpolední dojezd třetí etapy (8. 7.) po zelené turistické trase do Teplic nad Metují, kde mají závodníci v úseku přes areál Kamenec finální RZ.

Trasy všech etap budou značeny bílými šipkami na modrém podkladu a po trati potkáte také členy organizačního týmu, kteří budou dohlížet na bezpečnost závodníků i turistů. Pokud tedy chcete zažít, co jinde nezažijete, není nic lepšího než se jít na závodníky na RZ podívat. Pokud ale nejste milovníci rychlých kol a adrenalinu, tak doporučujeme raději problematické úseky obejít. V každém případě vás prosíme o obezřetnost a přejeme parádní sportovní zážitek.

Foto: Jan Brychta

Vyhledat místo


CZ