Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Kupkolo.cz MTB Trilogy 2023

Závod, který láká cyklisty nejen z Čech, Moravy a Slezska, ale z celé Evropy i zámoří! Závod, který je zasazený do jedinečné a téměř nedotčené přírody Broumovska, přivádí účastníky každý den do jiného prostředí, každý den se musí popasovat s jiným povrchem, ale vždy potkají jen minimum asfaltových přejezdů, a naopak maximum přírodních trailů. Jeden z nejtěžších závodů v Evropě, jediný závod, který kloubí maratonce a enduristy a donutí všechny vystoupit z komfortní zóny a posunout svoje limity. A na konci každého nepříjemného stoupání jsou odměnou parádní výhledy do kraje. 

Letošní 12. ročník se po změnách v délce trvání vrací ke svému původnímu názvu – Trilogy, bude tedy čítat tři etapy (ne čtyři, jak tomu bylo v posledních dvou letech). Organizátoři se také rozhodli vypustit Prolog konaný v okolí Teplic nad Metují.  

Závod odstartuje 6. července 2023 a jeho zázemí bude již tradičně v parku v Teplicích nad Metují. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků proběhne 8.7.2023. „Pro závodníky budou opět připraveny plochy, na kterých budou moci parkovat, stanovat či kempovat. Samozřejmě mohou využívat ubytovacích zařízení v Teplicích nad Metují a jeho okolí,“ za organizátorský tým vysvětluje Lenka Kráčmarová. 

A jaké etapy se pojedou? Bylo to těžké rozhodování, ale s ohledem na vyslovení se závodníků v rozeslaném dotazníku se organizátoři rozhodli zachovat původní formát, tudíž se nepojede etapa přes Trutnov Trails. První etapa – Kleine Alpen – zavede závodníky do Polska, do okolí Gluszyce. Následně si závodníci trochu „orazí“ na trati The Best of Sudety, která kopíruje tradiční podzimní MTB maraton Rallye Sudety v Broumovské vrchovině po česko-polské hranici. Finální etapou budou Vraní hory. Ta vede na Královecký Špičák, odkud jsou nádherné výhledy na Krkonoše, včetně nejvyšší hory Sněžky.  

Samozřejmě délky tratí A-Extreme, B-Moderate a C-Easy zůstanou zachovány, stejně jako zůstane kategorie E-bike. Také se do závodu hlásí jednokolkaři. Organizátoři neopomenou připravit i Kupkolo.cz MTB Trilogy – KIDS. Loňská účast dětí byla rekordní, a to jsou jen dobré zprávy. Kromě starších žáků, kteří už z parku vyrostli a pojedou C-Easy maraton, všechny dětské kategorie (odrážedly počínaje) budou závodit v parku, tedy rodičům a fanouškům pěkně na očích. Závod není nijak těžký, aby jej nemohl absolvovat i kolemjedoucí malý biker. I dětské závody budou hodnoceny jako etapový závod, tedy budou vyhlášeny jak jednotlivé kategorie, tak i celkové pořadí po všech třech dnech. Loni byl nejlepší dětskou etapou biatlon, který se sice možná ze začátku některým rodičům nepozdával, ale dětské oči jen zářily nadšením! 

Těšíme se jak na místní malé bikery, kteří budou závodit, tak na diváky, kteří přijdou závodníky podpořit kamkoliv na trať. Rádi uvítáme také dobrovolníky, kteří by nám chtěli s organizací tohoto mezinárodního závodu pomoci. 

Novinky, aktuality a informace k závodu najdete na webu www.mtbtrilogy.com, sledovat můžete Facebook závodu či Instagram. Těšíme se v červenci na viděnou v Teplicích nad Metují na kole!  

Tým Kupkolo.cz MTB Trilogy

 

Vyhledat místo


CZ