Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Již po desáté se do Teplic nad Metují vrací bikerský podnik Kupkolo.cz MTB Trilogy

Od letoška pětidenní Kupkolo.cz MTB Trilogy je výzvou pro všechny opravdové bikery, kteří se nebojí vystoupit z komfortní zóny a chtějí se nechat prověřit po všech stránkách, vždyť během pěti závodních dnů závodníci ujedou zhruba 292 km a nastoupají přes 11 000 m.

Již po desáté se na začátku července do Teplic nad Metují vrací bikerský podnik Kupkolo.cz MTB Trilogy, jediný etapový závod horských kol v Česku, který provede závodníky jedinečnou krajinou Broumovska na pomezí Čech a Polska. Přesný termín akce je 2.–6. 7. 2021 a zázemím bude Teplický park. Od loňského roku je Kupkolo.cz MTB Trilogy součástí Českého poháru v bike maratonu, letos navíc bylo zapsáno do UCI kalendáře, tedy posunulo se do mezinárodních sfér. Již loni se na start postavila zajímavá jména jako Hans Becking (BEL, jeden z předních maratonců), Simon Gegenheimer (GER, vítěz SP Eliminátor), Daniel Gathof (GER), Rob Vanden Haesevelde (NL), z žen je zahraniční stálicí Sara Michielsens (BEL), loni dorazila i olympionička Kristien Nelen (BEL). Nicméně Češi a místní rodáci se nenechali zvučnými jmény v loňském roce „rozhodit“ a na maratonské trati vyhrál Filip Adel před Michalem Kaněrou. V ženách zvítězila Lenka Fridrichová. Nejrychlejším enduristou byl František Žilák, v ženách pak Němka Astrid Seemann.

To, že se jedná o etapový závod znamená, že závod je rozložen na více částí (etap) ve více dnech. Letos se závodníci mohou těšit na pět dnů trvající intenzivní zážitky. Intervalově startovaný Prolog účastníky provede teplickými lesy. Další etapy jsou již startovány hromadně. V první etapě – The best of Sudety – závodníci ochutnají to nej z legendárního bike maratonu Ralley Sudety, který se v Teplicích n/M koná tradičně v září. Ve druhé etapě – Kleine Alpen – na závodníky čeká spousta výškových metrů po strmých úbočí sopek na Polském území, či 385 m dlouhý železniční tunel. Třetí etapa – Vraní hory – zavede závodníky na pomezí Krkonoš s nádhernými výhledy na nejvyšší českou horu Sněžku a finální etapa – Trutnov Trails – dá závodníkům ochutnat surovou kanadskou bikovačku na místních singl trailech – Trutnov Trails, které je prověří nejen technicky, ale také fyzicky. Pro všechny etapy je typický náročný profil tratě a velké množství singltreků a jen nutné minimum silničních úseků.

Závod je jedinečný i kombinací dvou různých disciplín – maraton a enduro. Maratonci se snaží ujet danou trasu od startu do cíle co možná nejrychleji (obvykle to těm nejlepším trvá okolo 4 hod), zatímco enduro jezdci svůj maximální výkon soustředí do tzv. „erzet“ – rychlostních zkoušek (RZ) – různě dlouhých, úseků vyznačených na maratonské trati. Součet časů z jednotlivých RZ (v každé etapě jich je 8–10) je následně výsledným časem z etapy. Konečný čas z celého etapového závodu je pak součet časů z jednotlivých etap. RZ jsou stavěny především z prudkých, těžkých sjezdů, kde bikeři musí prokázat svou technickou ale i také fyzickou i taktickou připravenost. Na úsecích mezi „erzetami“ enduristé nemají kam spěchat, a tak se snaží šetřit síly na další měřený úsek. Proto tito závodníci jsou na trati mnohem déle než maratonci, obvykle téměř celý den.

Od letoška pětidenní Kupkolo.cz MTB Trilogy je výzvou pro všechny opravdové bikery, kteří se nebojí vystoupit z komfortní zóny a chtějí se nechat prověřit po všech stránkách, vždyť během pěti závodních dnů závodníci ujedou zhruba 292 km a nastoupají přes 11 000 m.

Pamatováno je i na děti, a to ve formě Kupkolo.cz MTB Trilogy – KIDS. Děti budou kromě prologu závodit ve stejné dny jako dospělí, tedy sobota–úterý (3.–6. 7. 2021). Trasy připravené přiměřeně jejich věku se budou odehrávat v Teplickém parku. A stejně jako dospělí budou i děti hodnoceny jak v jednotlivých „etapách“, i v celkovém pořadí za celý etapák. Proto by i děti měly absolvovat všechny 4 závody. Protože pro starší děti (10 let a starší) je závodění v parku už nuda, budou startovat na trati C – Easy Marathon. Čeká je tedy zkrácený Prolog a 4 cca 20–25km etapy. C – Easy Marathon je trať pro každého, kdo není úplně zdatný jezdec na kole, ale chtěl by si vyzkoušet podobnou akci. Dospělí pak mají na výběr buď A – Extreme Marathon / Enduro (70–80km etapy) anebo B – Moderate Marathon / Enduro (zkrácené etapy na cca 45–55 km).

Pokud se necítíte na závodění, určitě přijďte závodníky podpořit! Míst k povzbuzení je mnoho a jsou v krásné přírodě!
Děkujeme za trpělivost!
Veškeré info o závodě najdete na www.mtbtrilogy.com.

Lenka Kráčmarová
KUPKOLO.CZ MTB TRILOGY | MTB & ENDURO STAGE RACE
A: MTB Trilogy z.s. | Palackého 279, 549 31, Hronov
E: info@mtbtrilogy.cz | W: www.mtbtrilogy.cz
M: +420 776 364 091

Vyhledat místo


CZ