Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Broumovský bike 2024

Půlmaraton horských kol v malebné ale i drsné krajině Broumovských stěn a Javořích hor s přátelskou a pohodovou atmosférou pro celou rodinu.

V krajině, kde je cyklistika jako doma, se loni premiérově přihlásil o slovo nový půlmaraton horských kol. Na startu se potkali jak domácí matadoři, tak závodníci a závodnice z různých koutů Čech, Moravy a Polska. Na všechny příznivce cyklistiky i letos čeká členitá trať kolem 50 kilometrů. Druhý ročník závodu Broumovský bike startuje už 22. června v 10 hodin od martínkovické Chaty pod Korunou! Přidejte se mezi ty, kteří spojí intenzivní zážitek s návštěvou panenské přírody.

Podobný formát závodu se na Broumovsku uchytil už před několika lety. I proto se nadšená trojice organizátorů spojila a začala přemýšlet, jak tradici pohodového závodu se středně náročnou tratí opět vrátit a postavit na start co nejvíce nadšených závodníků. „Díky vstřícnosti okolních obcí, sponzorů i našich rodin jsme se rozhodli, že do toho šlápneme. A vyšlo to. První ročník závodu měl pozitivní ohlasy jak u závodníků, tak jejich doprovodu. Pak se nám začaly množit dotazy, zda bude i druhý ročník. Nenechali jsme se dlouho přemlouvat,“ říká s úsměvem ředitel závodu Tomáš Hladík. 

Trať závodu vede lesními a polními cestami. Na asfalt narazíte asi z 30 procent trasy. Během závodu se jezdcům otevřou scenérie, o které doposud ani nezavadili. Na své si přijdou také ti, kteří závod zahrnou do nabitého závodního kalendáře. Ani taktika start cíl zde není zdarma. Převýšení trati se pohybuje okolo 1091 metrů. „Trať stavíme tak, aby se na ní vyřádili závodníci všech výkonností. Pro dravce jsou tu slušné sjezdy i výjezdy, pro lovce zážitků nejde o trápení na x hodin v sedle. Chceme si společně užít fajn závod v pohodové atmosféře, na který se budeme chtít společně vracet,“ shrnuje Vladimír Grusman, stavitel trati. 

Netroufáte si na celou délku trati? Sestavte štafetu! Tříčlenný tým, ze kterého se štafeta skládá, má možnost vyrazit na podobně dlouhé úseky rozdělené občerstvovacími stanicemi. Tam si jednotliví členové předávají pásku na ruku. Štafeta si tak užije spoustu zábavy a v cíli si může poskládat skládačku zážitků z jednotlivých úseků.

Ať už si vyberete sólo jízdu nebo složíte štafetový tým, budeme se na vás těšit na startu! Broumovský bike = zážitek, radost, sport a pohoda! 

Všechny potřebné informace včetně registrace na závod najtede na webu www.broumovskybike.cz .

Za Broumovský bike Pavla Hajpišlová

Vyhledat místo


CZ