Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Regionální produkt

Broumovsko je hrdým členem asociace regionálních značek a to od roku 2011. Do tohoto systému se zapojilo již 27 regionů z celé České republiky.  Značení je určeno jak návštěvníkům, kterým dovoluje objevovat region a užívat si jeho atmosféru novým netradičním způsobem, tak i místním obyvatelům, kteří mohou nákupem značených výrobků podporovat místní výrobce.  

 

V září jsme recertifikovali našich devět dodavatelů potravinářských a řemeslných produktů. K tomu se přidali noví výrobci a úplně poprvé jsme certifikovali zážitek. Držitelem certifikátu za zážitek se stala farma Wenet v Broumově. Ta je v zimních měsících otevřena od 10 do 14 hodin. Farma nabízí prohlídkový okruh i naučnou stezku.  


Certifikát byl nově udělen také Květuši Belánové, která maluje a kreslí na bavlněné tašky. Její tašky jsou velmi originální, jelikož obrázek je vždy trochu jiný. Na jejích taškách najdete hory, místní domky, květiny i zvířecí motivy. Taškářka, jak jí říkáme, nakreslí i obrázek, který si budete přát. 

 

Další novinkou mezi regionálními produkty je Divoká kosmetika. Výrobky jsou vyráběny z bylin, které pan Ottomar Černý sbírá v broumovském výběžku. Suroviny jsou pak zpracovávány za studena a použity pro výrobu přírodní kosmetiky s léčivými účinky.   

 

Vyzkoušejte také Rokytnickou medovinu – nově certifikovaný výrobek, který se skvěle hodí do zimního počasí. Její chuť je vyvážená a teplá skvěle zahřeje.  

 

Zavítejte do Kvíčerovské pekárny u radnice v Polici nad Metují. Regionální výrobce pečiva se zaměřuje na prodej klasického Polického kvasového chleba pečeného podle původních receptur v parní peci. Dále tu najdete chleby speciální, třeba z vlašskými  ořechy, pečivo jak slané, tak sladké, ale i cukrářské zboží.

Další regionální dobroty si zakupte ve Vernéřovicích v prodejně na eko-farmě Bošina. V obchůdku si můžete zakoupit maso a masné produkty rodiny Bošinových, ale také sýry, jogurty a další mléčné výrobky od paní Menčíkové.  

 

Naši držitelé certifikátu Broumovsko – regionální produkt jsou:  

Lucie Bošinová – Eko farma Bošina 

Vyzrálé bio hovězí a bio vepřové maso, bůček, vepřové maso Mangalica 

Monika Menčíková 

Ovčí, kozí a kravské mléčné výrobky 

Ines Šťovíčková 

Výrobky z ovčího rouna a tkané výrobky z přírodního materiálu 

Kvíčerovská pekárna spol. s r.o. 

Polický chléb a cukrářské výrobky 

Dřevoterm, s.r.o. 

Stínící technika pod značkou Pavon 

Martina Frydrychová 

Malované kraslice Hany Váňové a Martiny Frydrychové 

PEJSKAR & spol., s r.o. 

Trvanlivé salámy: Ostaš, Polický uherák, Poličan 

Hana Pašťálková 

Dekorace ze sena 

Simona Adamcová 

Rokytnický med a medovina 

Ottomar Černý 

Divoká kosmetika 

Květuše Belánová 

Taškářka – malba a kresba na bavlněné tašky 

Martin Netík a Martin Weber 

Farma Wenet  

 

Vyhledat místo


CZ