Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Kupkolo.cz MTB Trilogy BUDE a zná už svou podobu!

Etapový závod horských kol & enduro

Kupkolo.cz MTB Trilogy BUDE a zná už svou podobu! 

 

Závodní biková sezona se teprve pomaličku rozbíhá, nicméně první test závodů Cyklovýzva Nova Cup na Stříbrném rybníce u Hradce Králové (článek zde), který se uskutečnil ihned po uvolnění restrikcí, proběhl na výbornou, a to i za přítomnosti hlavního epidemiologa. Bikoví kritici závod ohodnotili: „Pětatřicet krásných kilometrů vykouzlil na placce u Hradce Králové Véna Hornych, první letošní domácí závod se vyvedl... a snad všichni závodníci byli rádi, že konečně mohli zúročit svůj trénink, mnozí z nich byli vyvedeni z omylu, když se připravovali na „letecký den“ u HK a ony na ně čekaly poměrně náročné traily. A právě tento stavitel tratí je ředitelem jediného bike a enduro etapového závodu v Čechách – Kupkolo.cz MTB Trilogy. Takže tým organizátorů Kupkolo.cz MTB Trilogy se rozhodl, že jediný i jedinečný etápak v ČR uspořádá, nenechal se odradit ani tím, že velké bike etapáky jsou v Evropě rušeny (Alpentour TrophyBIKE TransalpIron Bike, Beskidi Trophy…).  

Letošní 9. ročník Kupkolo.cz MTB Trilogy navíc bude součástí českého poháru bike maratonu, takže každý bude mít jedinečnou šanci se poměřit s maratonskými profíky ČR. A také se stal partnerským závodem bikového seriálu horských kol Nova Cup. Organizátoři pořád věří, že budou moci dorazit i zahraniční závodníci. A na příští rok bychom rádi, aby závod patřil do UCI S2 kategorie, proto je letos ideální možnost si Kupkolo.cz MTB Trilogy osahat „nanečisto“, říká ředitel závodu Véna Hornych. 

A jak tedy bude letošní ročník vypadat?  

Protože v Polsku se bude moci závodit až od srpna, tak se budeme muset spokojit jen s českým územím. Nicméně i to je parádní a nikdo se nemusí bát, že by byl ochuzen o pure moutanibiking! Akce se uskuteční ve dnech 3. – 5. 7. 2020 v Teplicích nad Metují. V pátek 3. 5. 2020 v odpoledních hodinách intervalově odstartuje celý etapák Prologem – zhruba 10km časovka (intervalový start) v okolí Teplic nad Metují. Enduristi se mohou těšit na 8 RZ (rychlostních zkoušek) a maratonci na velmi členitý terén v lesním prostředí, mezi skalními bloky. Prolog hned v úvodu bikery zasvětí do technické i fyzické náročnosti závodu. Navíc, vzhledem k situaci jsme ponechali zvýhodněné startovné až do 24. 6. 2020 místo do posledního dubna. 

V sobotu a v neděli již budou na programu vlastní 70–80 km etapy s cca 10 RZ. Ta sobotní bude kopírovat originální etapu The Best of Sudety, jen byla upravená tak, aby nezavedla závodníky na polskou stranu hranic. Nedělní etapa z části povede po původní etapě Vraní hory, avšak, místo výživného stoupání na Královecký Špičák závodníci okusí „kanadskou bikovačku“ na Trutnov Trails. Ale nebojte, legendární sjezd z Jánského vrchu trať ochuzena nebude, ba naopak! Letos tenhle sjezd nemine ani jezdce Demo! Demo je zkrácená verze etapáku, jehož etapy jsou cca 40–50 km dlouhé. Tratě můžete studovat zde: https://www.mtbtrilogy.com/etapy-2020. 

Konečné výsledky celého etapáku (Extreme Race Marathonbudou započítány do Českého poháru bike maratonu 2020 (v případě juniorů a kadetů jde o Demo verzi celého Kupkolo.cz MTB Trilogy) a do Nova Cup 2020 jako trasa A. Nedělní demo etapa Trutnov Trails (kterou lze absolvovat samostatně) bude závodem počítaným do seriálu Nova Cup jako trasa B a pro Nova jízdu bude samostatná cca 20km trasa. 

Pokud chcete vystoupit z komfortní zóny a zažít něco jedinečného, neměli byste váhat! Pokud si nevěříte po technické stránce, Dušan Mihalečko, který se podílí na rozšiřování Trutnov Trails, každého rád zasvětí do tajů, jak zkrotit svého bika v terénu typickém pro Kupkolo.cz MTB Trilogy. Pokud si nevěříte fyzicky, můžete oslovit Martinu Chrástkovou, která vám jistojistě ráda připraví tréninkový plán tak, abyste Kupkolo.cz MTB Trilogy jen nepřežívali, ale abyste si jej i užívali! Trénink keKupkolo.cz MTB Trilogy najdete tady: https://www.mtbtrilogy.com/trenink. 

Rozhodně nezapomínáme ani na malé a mladé nadějné bikery. Dětské závody Kupkolo.cz MTB Trilogy 2020 – KIDS jsou připraveny také! Probíhat budou v etapových dnech dospělých, tedy v sobotu a v neděli. V sobotu všechny dětské kategorie budou závodit v blízkém okolí prostoru startu a cíle v Teplickém parku. V neděli pak podle pravidel Nova Cupu mladší (2008–2009a starší žáci (2006–2007pojedou tzv. Nova jízdu. Její délka bude cca 20 km a otevřená i méně zdatným bikerům každého věku. Dospívajícím bikerům poodhalí opravdový biking ze světa dospělých. 

Pro letošní rok je i připravený Kupkolo.cz MTB Trilogy Kids Camp, který bude probíhat v etapových dnech dospělých. Děti (od 8 do 14 let) se pod vedením bikové školy Vlasty Kabeláče Čiháčka budou učit novým bikovým dovednostem a vyvrcholením každého dne bude start účastníků kempu při Kupkolo.cz MTB Trilogy KIDS. Kemp bude otevřen při min účasti 6 bikerů. 

Po loňském MTB Trilogy Irena Klingorová napsala: „Úplně nevím, co k tomu napsat, protože dojmů a zážitků je neskutečně a ještě jsem úplně všechno nevstřebala...pro představu je snad důležité jen to, že po prologu mě celou první etapu honily myšlenky, komu prodám moje celopéro, protože jsem měla dojem, že na to kolo vůbec nepatřím...ale díky neutuchající podpoře kamarádů, rodičů a pořadatelů jsem nakonec celou trať projela, prohrcala, prošla nebo proskákala do cíle, a to v plné palbě, z čehož mám naprosto skvělej pocit????.” 

Proto tedy, každý biker a enduro jezdec, který chce zažít něco opravdu jedinečného, vystoupit ze své komfortní zóny, posunout své limity, by měl teď hned okamžitě nalistovat registraci na Kupkolo.cz MTB Trilogy 2020 a přihlásit se! A kdo pořádně neví, o co jde, tak ať prolistuje Kupkolo.cz MTB Trilogy web a podívá se na videa či fotky. 

Pojďte zažít Broumovsko na vlastní kůži! 
Na shledanou v Teplicích nad Metují! 
Tým Kupkolo.cz MTB Trilogy 
www.mtbtrilogy.cz 

Vyhledat místo


CZ