Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Běh na Hejšovinu 2019

V neděli 29. září 2019 se uskutečnil již 23. ročník závodu v běhu do vrchu "Běh na Hejšovinu“, který je tradičně součástí seriálu Českého poháru v bězích do vrchu. Počasí i tentokrát závodu přálo – bylo většinou polojasno s teplotou kolem 18°C. Pořadatelé - Městys Machov společně s dobrovolníky z Machovské Lhoty - opět připravili obvyklou trasu dlouhou 8 km se startem na náměstí v Machově a cílem na polském vrcholu Hejšoviny (Szczeliniec Wielki) v národním parku Stolové hory. Na start se v letošním roce postavilo méně závodníků, než bylo obvyklé v předchozích letech - 64 dospělých závodníků a 4 děti. Celkové vítězství obhájil Pavel Dvořák z oddílu Biatlon Prostějov, který trasu 8 km uběhl za 33 min. a 50 s. a o jednu vteřinu porazil druhého v cíli Ondřeje Voláka z TJ Maratonstav Úpice. Třetí místo v celkovém pořadí obsadil domácí závodník Vítězslav Šolc v čase 34 min. a 43 sec. Mezi ženami obhájila loňský titul závodnice TJ Sokol Hradec Králové Táňa Metelková v čase 37 min. 45 s. před Hanou Švestkovou Stružkovou z AK Račí údolí, třetí skončila Markéta Zeisková z Kasper Swix Team.

Dětský závod s cílem na česko-polské hranici v Machovské Lhotě vyhrál Olda Hornych z oddílu SKI Police nad Metují v čase 10 min. 49 s. před domácí závodnicí Anežkou Rückerovou (BKL Machov) a svým bratrem Ivanem Hornychem.

V průběhu vyhlašování výsledků i po skončení hrála závodníkům, jejich doprovodům i ostatním návštěvníkům závodu skupina Domamazec z Machova. Polévku pro závodníky letos připravili Věra a Jarka Hubkovi z Machovské Lhoty, koláče a další dobroty přichystali další Lhoťáci Jaruška Strnadová a Míra Klimecký, na přípravě závodu se nejvíce podílela rodina Rückerova.

Poděkování patří všem dobrovolným pořadatelům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli zorganizovat tento závod. Dík patří i sponzorům, bez jejichž podpory by uspořádání podobných akcí bylo velice složité.